Krajský přebor st.žáků TJ Tatran Bohunice

V úterý 29.8.2023 jsme odehráli další kolo na hřišti Bohunic. Takže takové brněnské derby. Bohužel celý den pršelo, takže utkání se odehrálo na vedlejší UMT hřišti, které má velmi malé rozměry. Toto hřiště mohlo vyhovovat hlavně domácímu týmu, protože naši kluci se snaží hrát kombinační fotbal a na těchto rozměrech bylo předurčeno, že bude spoustu osobních soubojů. Přesto byla iniciativa na našich kopačkách a kluci od první minuty zatlačili soupeře a snažili se dávat míč rychle od nohy, aby nemuseli podstupovat souboje a to se také dařilo. Naši kluci nastoupili úplně jak vyměnění oproti utkání ve Veselí. Hýřily aktivitou, vyhrávali souboje, tlačili se do brány. Bylo tam vše, co tam trenéři chtějí. V podstatě bylo otázkou času, kdy dají branku. A to se taky brzy stalo, po skrumáži před brankou se nejlépe zorientoval náš útočník a bylo to 1:0. Kluci dál hráli svou aktivní hru a soupeř se téměř nedostával za půlku, i když hřiště bylo malé a z nákopy si poradili naši přesní a důrazní obránci. Do poločasu jsme ještě jednou udeřili. Po poločase se naše hra nezměnila a kluci hráli krásný fotbal završený brankami a kdyby proměnili všechny šance mohl být výsledek i vyšší než 5:0. Bylo vidět, že kluci si vzali ponaučení z předešlého utkání. Tohle byla Sparta! Když budou kluci hrát takto, tak se mají soupeři na co těšit. Vamos Sparta

FC Sparta Brno – TJ Tatran Bohunice 5:0 (2:0) branky: Králíček 2x, Fuhrich 2x, Střílek

Sestava: Felkl – Fiala, Býček, Beer, Macholán, Svojanovský, Králíček, Podroužek, Horáček, Kirš, Dobeš

Náhradníci: Fuhrich, Horváth, Hájek, Střílek, Petrák, Šesták