Přípravné utkání FC Hustopeče

Po minulém víkendu, kdy jsme museli zrušit utkání s FC Ivančice kvůli velké marodce, tak jsme se tento víkend utkali s lehčím soupeřem FC Hustopeče. S lehčím pouze z důvodu, že soupeř hraje nižší soutěž. Kluci z Hustopečí byli mix r.2008 a 2009 a na fyzické stránce to bylo poznat, protože byli daleko urostlejší než my. Přesto fotbalová kvalita měla být na naší straně. Bohužel bylo poznat, že ještě nám chybí někteří klíčový hráči a sestava byla poslepována. Někteří kluci hráli na postech na kterých běžně nehrají a bylo to občas poznat. Začali jsme vlažně a hra byla rozháraná. Po čase jsme si začali vypracovávat šance, ale ty jsme trestuhodně neproměňovali. A to ještě Hustopečím výborně zachytal brankář. Tempo v prvním poločase bylo pomalé a po minulých utkáních jsme velmi zvolnili. Pravděpodobně i proto, že i s tímto vlažným výkonem jsme se dostávali do šancí. Jenže v těch jsme byli absolutně nemohoucí. Takže poločas skončil bez branek. Soupeř takřka nevystřelil na bránu a situace, které vypadali na ohrožení s klidem zastavovali naši obránci. Bohužel druhá půle začala stejně jako první, spoustu nepřesných přihrávek, držení míče a snažení se prosadit středem. Kluci málo využívali šířku hřiště. Opět po několika spálených šancích jsme se konečně dočkali branky. Utkání v podstatě probíhalo pořád stejně. My jsme drželi míč a neproměňovali jsme šance. Nakonec z těch množství šancí jsme nějaké proměnili a utkání skončilo naším vítězstvím 4:0. A jedna branka nebyla uznána pro ofsajd. Závěrem musím tentokrát konstatovat, že kluci hráli vlažně a občas měli tendenci se přizpůsobit soupeři, měli spoustu zbytečných držení míče a nepřesností a také chyběla rychlost. Musíme si uvědomit, že neproměňování šancí v sezoně a pomalá nedůrazná hra nás může stát utkání. Je možné, že kluci potřebují soupeře, který je donutí makat na 100 %. A přesně tento soupeř přijede příští víkend FC Bohemians Praha, a snad i na tohoto soupeře vyrukujeme s tím nejlepším, co máme a ukážeme sparťanskou sílu.

FC Sparta Brno U14 – FC Hustopeče U15 4:0 (0:0) branky: Führich 2x, Svojanovský, Cabejšek

Sestava: Škarbuška – Černý, Macholán Králíček, Horváth, Dobeš, Gabriel, Svojanovský, Vaverka, Hájek, Führich

Náhradníci: Zámečník – Piňos