PÚ FC Sparta Brno – MFK Skalica

Před jarními prázdninami jsme si zahráli mezistátní utkání na Slovensku. Naším soupeřem byla prvoligová Skalica. S tímto soupeřem jsme se utkali i minulou zimní přípravu a utkání skončilo nerozhodně. Letos jsme jeli na utkání pouze s jedním na střídání, který se ale bohužel při rozcvičce zranil a my jsme neměli nikoho na střídání. Na začátku utkání jsme přenechali iniciativu domácím, protože jsme se rozkoukávali. Ale v 15.minutě jsme zahrozili a hned jsme dali branku. Od té doby jsme začali přebírat iniciativu a začali jsme soupeře tlačit. Soupeř se snažil ještě zlobit a podnikal protiútoky, ale my jsme je zdárně velmi rychle likvidovali. Do poločasu jsme dali ještě dvě branky. Druhou půli jsme očekávali, že nám začnou docházet síly, protože soupeř vystřídal asi 5 hráčů. Nakonec obraz hry se moc nezměnil, pořád jsme byli hodně na balonu a soupeře jsme moc nepouštěli do hry. Hráli jsme velice chytře a takticky a navýšili jsme skóre až na 5 branek. Posledních 10 minut jsme již polevili za rozhodnutého stavu a teprve v tuto chvíli soupeř korigoval výsledek. Na to, že jsme měli hodně omluvenek, tak kluci se popasovali velmi dobře se zápasem a ukázali velmi dobrou kvalitní hru s velkým procentuálním držením míče.

FC Sparta Brno U15 – MFK Skalica U15 6:2 (3:0) branky: Dobeš 4x, Horáček, Hruška

Sestava: Felkl – Svojanovský, Macholán, Cibelenko, Býček, Horáček, Hruška, Cabejšek, Dobeš, Králíček, Hájek