Tým U14 v sobotu dopoledne odehrál další přátelské utkání. FC Slovan Havlíčkův Brod U14 – FC Sparta Brno U14. Výsledek 5:3 (0:3)

V sobotu 2.3.2024 v 10:00 hod. v areálu FC Slovan Havlíčkův Brod zahájil rozhodčí přátelské utkání našeho týmu U14 s týmem FC Slovan Havlíčkův Brod U14.

FC Slovan Havlíčkův Brod je účastník Moravskoslezské žákovské divize starších žáků U14 (skupina jih).

Dnes se jednalo o utkání naprosto rozdílných poločasů.

V tom prvním jsme na domácí nastoupili s velkou chutí. Po moc hezké a rychlé kombinaci jsme šli do vedení. A v aktivním tlaku jsme pokračovali. Soupeře jsme přehrávali aktivní a kombinační hrou.

Směrem dozadu pak náběhy soupeře nebezpečného útočníka a jeho spoluhráčů eliminovala naše obranná formace.

A bylo to znát na skóre. Přes další vyložené gólové šance jsme první poločas vyhráli z našeho pohledu pouze, ale o to jasněji 3:0.

Do druhého poločasu jsme s ohledem na četné absence poslali do hry kluky mladšího ročníku, kteří se chtěli ukázat. Pro ty to byla samozřejmě výzva náramná. Někteří z nich jsou ve Spartě úplnými nováčky natož nastoupit hned proti tak kvalitnímu soupeři.

Průběh hry se významně proměnil. Byli to domácí, kteří převzali herní iniciativu. A jejich tlak byl postupně odměňován vstřelenými brankami.

Konečné skóre se tak ve druhém poločasu otočilo ve prospěch soupeře.

2. 3. 2024, UMT FC Slovan Havlíčkův Brod, Havlíčkův Brod, začátek 10:O0 hodin, 2 x 40 minut