Tým U14 (SŽ B) v neděli ráno odehrál první jarní mistrovské utkání. FC Sparta Brno SŽ (B) – TJ Start Brno SŽ. Výsledek 25:1 (11:0)

V neděli 24.3. v 9:00 hod. bylo na UMT 4. generace na staré Spartě zahájeno první mistrovské utkání (1.A třída JMK) utkání našeho týmu U14 doplněného o hráče ročníku 2011 (1) a 2009 (3).

První poločas byl od začátku do konce hrou na jednu bránu a to soupeře. Asi by se nikdo nedivil, kdyby skončil mnohem vyšším skóre. Hostující gólman, ale vychytal minimálně šest našich vyložených tutovek. První poločas jsme tedy vyhráli „jen“ 11:0.

Do druhého poločasu jsme prostřídali. Jako výraz respektu k soupeři jsme kluky vybídli k maximální snaze a koncentraci pro zbytek utkání. Ve druhém poločase nám soupeř vstřelil čestný gól, kdy naše obrana zaváhala a mylně počítala s odpískáním ofsajdu. Rozhodčí situaci vyhodnotil jinak a gól platil. My jsme vstřelili dalších 14 gólů, přičemž jsme neproměnili pokutový kop a ani následnou dorážku z něj.

Utkání nebylo jednoduché pro obě strany, takže jsme všichni rádi, že je za námi.

24. 3. 2024, FC Sparta Brno, stará Sparta – Mariánské náměstí 618/3 , začátek 9:00 hodin, 2 x 35 minut
FC Sparta Brno – TJ Start Brno
Výsledek: 25:1 (11:0)

Góly: Koki (1), Kovář (5), Cibelenko (2), Mlčkovský (4), Smutný, (1), Beer (1), Petrák (3), Vaverka (2), Klíma (2), Střílek (2), Hájek (1), Cabejšek (1)