PÚ FC Sparta Brno – FC Slovan Havlíčkův Brod

Tento víkend byl fotbalový. V sobotu naše U15 odehrála PÚ v Havlíčkově Brodě a v neděli smíšený tým U15/U14/U13 odehrál zápas na TCM proti Šlapanicím st. žákům. Oba dva zápasy naši Sparťani výhráli. Zápas v HB jsme začali lépe než minulý týden proti Uničovu. Přece jen se kluci poučili a začali aktivně. Soupeř byl velmi kvalitní, snažil se také hrát přímočaře a rychle. Bohužel jsme se opět nevyvarovali individuálním chybám a prohrávali jsme. Ale během chvíle jsme vyrovnali po krásné akci téměř na jeden dotek. Ale soupeř do poločasu po našem nedůrazu dal druhou branku a poločas tedy skončil v náš neprospěch 1:2. Druhou půli jsme začali opět aktivně a snažili jsme se soupeře zatlačit, což se nám podařilo a přišlo vyrovnání. Jenže soupeř vždy rychle odpověděl na naše vyrovnání navýšením skóre. Trenéři zareagovali a udělali pár změn a kluci se nevzdávali a po závaru ve vápně si vykoledovali penaltu za stavu 2:3, kterou jsme bohužel neproměnili a ještě jsme místo toho rychle inkasovali na 2:4. Ale kluci ukázali obrovskou mentální sílu a sparťanské srdíčko a nerezignovali. Bylo na nich vidět, že se nevzdávají ani za toho výsledku a tlačili na soupeře obrovskou silou a to se vyplatilo. A za chvíli dokázali vyrovnat po krásných akcích. Soupeř byl úplně paralyzován a nevěděl si s námi rady. Naši kluci najednou byli všude, vyhráli každý souboj a tlak na soupeře byl enormní. A tím pádem jsme soupeře přehráli a nakonec zaslouženě zvítězili výsledkem 6:4. Tento zápas kluci ukázali, že mají obrovskou vnitřní sílu a za žádného výsledku se nevzdávají. Vamos Sparta

FC Sparta Brno U15 – FC Slovan Havlíčkův Brod U15 6:4 (1:2) branky: Horáček 2x, Hruška 2x, Fuhrich, Koki

Sestava: Felkl – Horváth, Macholán, Svojanovský, Černý, Fiala, Horáček, Hruška, Podroužek, Fuhrich, Králíček

Náhradníci: Cabejšek, Gabriel, Koki, Dobeš

Nedělní namíchaný tým hrál se Šlapanicemi a zaslouženě také zvítězil. Bohužel hra byla trochu ovlivněna kvalitou soupeře a únavou ze sobotního zápasu. Kluci mají někdy tendenci se přizpůsobit hře soupeře a podle toho pak ten výkon vypadá. Soupeř v první půli dokud měl ještě sílu, tak kluky zlobil a bylo na něm vidět, že se chce vytáhnout na soupeře z vyšší soutěže. Proto výsledek v první půli nebyl ještě rozhodnutý. V druhé půli už soupeři docházeli síly a tím pádem jsme mohli navyšovat skóre. Velké pozitivum byli kluci z ročníku U13. Kluci z U13 i když hráli proti o dva roky starším, tak se nebáli, snažili se o kombinaci a souboje jeden na jednoho. Ukázali, že o budoucnost Sparty je postaráno.

FC Sparta Brno U15/U14/U13 – SK Šlapanice U15/U14 5:1 (2:0) branky: Koki 2x, Strava, Hruška, Fuhrich

Sestava: Felkl – Černý, Svojanovský, Cabejšek, Gabriel, Hruška, Podroužek, Fuhrich, Pavelka, Koki, Fiala

Náhradníci: Strava, Novák, Králíček, Dobeš, Smutný