PÚ FC Sparta Brno – 1.HFK Olomouc

V neděli jsme odehráli další naše přípravné utkání s naším tradičním soupeřem s Olomouce. Tento soupeř je na druhém místě žákovské divize, takže jsme očekávali těžký zápas, který nám ukáže obrázek jak jsme na tom se soupeři se špice divize. A myslím, že jsme obstáli. Soupeř z HFK Olomouc je velmi silový a kvalitní soupeř, který hraje důrazně a má rychlé protiútoky a kvalitní zakončení. Takže bylo důležité být hodně na balonu a v pohybu, aby soupeř neměl možnost hrát. To se nám dařilo a na soupeře jsme hned od začátku vlítli a chodili jsme do zakončení. Bohužel zakončení a finální fáze nám nešla a protože po ztrátě míče jsme měli velmi pomalý návrat na svou polovinu, tak soupeř z toho trestal. Dvakrát jsme bohužel nepřesně odkopli míč, který se vždy dostal k soupeři a ten přesnými střelami dával branky. Přesto jsme nepolevili ze své hry a snažili se stále útočit. I když jsme první poločas prohráli, přesto jsme nebyli horším týmem. O přestávce trenéři nabádali kluky k trpělivosti a ať hrají stále stejně. A trpělivost se vyplatila, brzy po začátku druhého poločasu jsme srovnali a neustále jsme na soupeře tlačili. Měli jsme vynikající pohyb, náběhy a soupeře jsme už k ničemu nepouštěli a ještě jsme navýšili od dvě branky skóre. Na konci za rozhodnutého stavu měl soupeř jednu šanci po naší chybě, ale náš obránce ještě dokázal chybu napravit, takže skóre zůstalo nezměněno. Kluci proti kvalitnímu soupeři ukázali, že by patřili mezi špici divize. Neustále se snažíme hrát hodně na balonu, je tam nabídka a náběhy za obranu. Tím, že hodně držíme míč, tak soupeř nevydrží fyzicky. Jen je potřeba zapracovat na defenzivě celého týmu, protože jsme hodně útoční a zapomínáme na zadní vratka, kdy soupeři občas chodí do otevřené obrany a nám trvá než se vzadu zase zkonsolidujeme.

FC Sparta Brno U15 – 1.HFK Olomouc U15 4:2 (1:2) branky: Cibelenko, Podroužek, Vaverka, Hruška

Sestava 1. poločas: Felkl – Černý, Macholán, Cibelenko, Býček, Fuhrich, Horáček, Hruška, Dobeš, Králíček, Koki

Sestava 2. poločas: Felkl – Svojanovský, Králíček, Macholán, Horváth, Fiala, Gabriel, Cabejšek, Vaverka, Hájek, Podroužek