PÚ FC Sparta Brno – TJ Sokol Bedřichov

Před 14 dny jsme zahájili zimní přípravu. Kluci dostávají pořádně zabrat, jak na hřišti tak i posilováním v tělocvičně. Minulý týden jsme odehráli takový mini zápas proti našim U14. Tento víkend jsme již absolvovali plnohodnotný přátelský zápas. Přijel k nám soupeř, který hraje o soutěž výš, takže se kluci mohli konfrontovat s kvalitou, která jim mohla chybět v sezoně. Hráli jsme ve formátu 2×45 minut. Začali jsme velice aktivně a od začátku jsme se tlačili dopředu. Snažili jsme se o rychlou kombinační hru a zakončení. V případě, když držel míč soupeř, tak jsme se snažili presovat a získat míč rychle zpět. I když prvních 20 minut jsme měli více držení míče, přesto soupeř nás nepouštěl do vyložených šancí. Ale tlak kluků byl enormní a šli si za prvním gólem. Pak navýšili skóre další brankou. A stále nepolevovali. Soupeř a především jeho brankář nám stál v navýšení skóre. Přesto do poločasu jsme ještě přidali jednu branku. Do druhého poločasu jsme tým prostřídali a snažili jsme se stále o velmi fyzicky náročný fotbal. Což soupeři moc nevyhovovalo, ale my díky tomu jsme přidali další branky a zlomili odpor soupeře. Od takové 75.minuty se zápas už dohrával, nám už také docházeli trochu síly, takže už tam nebyl takový tlak na míč. Samozřejmě jsme na začátku přípravy, takže vše by se mělo zdokonalovat a vypilovat. Ale každopádně kluci ukázali, že jsou neprávem o soutěž níže tj. KP. Současně jsem byl překvapen naší dominancí, protože soupeř vystřelil pouze jednou na branku a když už tam byl náznak nějakého protiútoku, tak naše obrana to utnula. Líbilo se mě, že se kluci snažili opravdu o rychlý, nátlakový fotbal, kdy nedrželi míč a snažili se i o zakončení.

FC Sparta Brno – TJ Sokol Bedřichov 8:0 (3:0) branky: Hájek 3x, Podroužek, Fuhrich, Dobeš, Felkl, Horáček

Sestava 1.půlka: Felkl – Býček, Macholán, Svojanovský, Černý, Dobeš, Podroužek, Horáček, Fuhrich, Fiala, Králíček

Sestava 2.půlka: Zámečník – Býček, Králíček, Macholán, Cibelenko, Fiala, Cabejšek, Gabriel, Felkl, Hájek, Podroužek