Krajský přebor st. žáků ČAFC Židenice

V sobotu opět pokračovalo další kolo soutěže. Opět brněnské derby, protože k nám zavítal tým s Židenic. Utkání začalo naší aktivitou a také několika samostatnými úniky, ale bohužel jsme je neproměnili. Což se na nás trochu podepsalo a vypadli jsme z tempa. Ztráceli jsme spoustu balonů, nešli nám přihrávky a hra byla s naší strany velmi kostrbatá. Pak jsme ale po jedné z akcí dali branku a trochu jsme se uklidnili. Soupeř byl velice houževnatý v obraně a velmi dobře chytal brankář soupeře, který nás ve spoustě šancí vychytal. Přesto jsme do poločasu skóre navýšili. Jen před přestávkou po standartní situaci soupeře jsme inkasovali branku. Míč po nějaké skrumáži se dostal k soupeřovu útočníkovi a ten před naším brankařem nezaváhal. Druhý poločas jsme začali opět aktivní hrou a tlačili na soupeře, aby dělal chyby. Což se nakonec podařilo a v druhé půli naši kluci soupeře zlomili a nasypali mu další branky. Tentokrát se musíme opět poučit z prvního poločasu, kdy jsme nebyli ve své kůži. Zlepšená druhá půle nám už přinesla klid a také musím konstatovat, že jsme měli šancí na další dva zápasy. Ale tentokrát jsme byli občas zbrklí v zakončení. To ale nevadí, protože můžeme zahrát lépe hned tuto středu, poněvadž se se stejným soupeřem tj. s ČAFC Židenice utkáme znovu v rámci 1.kola Krajského poháru Jihomoravského kraje. Vamos Sparta

FC Sparta Brno – ČAFC Židenice 7:1 (3:1) branky: Králíček 3x, Kirš, Cabejšek, Cibelenko, Fiala

Sestava: Felkl – Fiala, Cibelenko, Svojanovský, Beer, Macholán, Králíček, Podroužek, Dobeš, Kirš, Fuhrich

Náhradníci: Škarbuška, Býček, Cabejšek, Hájek, Horváth, Smutný