Krajský přebor st.žáků MSK Břeclav

V sobotu 19.8.2023 jsme odehráli první mistrovské utkání v nové soutěži proti týmu MSK Břeclav. Protože nemáme žádnou zkušenost s touto soutěží, tak jsme nevěděli co od soupeře čekat. Samozřejmě jsme se soustředili hlavně na sebe a na naši hru. Začátek utkání nám, ale bohužel nevyšel. Kluci byli nervozní, kazili jednoduché míče a tato 10-minutová pasáž nakonec skončila brankou v naší síti po naší chybě, kdy soupeř dal branku do prázdné. Naštěstí to byla poslední střela, která na naší branku šla. Kluci si uvědomili svou kvalitu a soupeře doslova zmáčkli na jeho polovinu. Měli jsme spoustu šancí, ale stále jsme trpělivě bušili do soupeře. Držení míče bylo jednoznačné a nakonec se nám podařilo vyrovnat a do poločasu dokonce otočit výsledek. Druhá půle už byla jen o tom, kolik kluci dají gólů. Soupeř už nestačil fyzicky, ale my jsme bohužel opět ztroskotávali na naší neschopnosti dát branku. V tomto zápase jsme měli daleko více šancí a standartních situací než napovídá výsledek. Ale kluci ukázali, že letní příprava by velmi kvalitní a do dalších zápasů můžeme jít opět nabuzeni s vědomím o své kvalitě. Samozřejmě je možné, že přijdou i těžší soupeři, ale myslím že když se kluci budou soustředit na svůj výkon, tak by měli být pro každého těžký oříšek. Přece jen by mělo být vidět, že kluci loni hráli 2.žákovskou ligu. Takže nakonec výsledek 5:1 byl pro Břeclav velmi milostivý. Vamos Sparta

FC Sparta Brno – MSK Břeclav 5:1 (2:1) branky: Kirš 2x, Dobeš, Gabriel, Fuhrich

Sestava: Felkl – Býček, Macholán, Cibelenko, Fiala, Horáček, Hruška, Cabejšek, Kirš, Fuhrich, Králíček

Náhradníci: Svojanovský, Horváth, Dobeš, Vaverka, Gabriel, Hájek