Krajský přebor st.žáků FC Veselí/Jiskra Strážnice

O minulém víkendu jsme zavítali na hřiště do Strážnice, kde na nás čekal další nevyzpytatelný soupeř. Tento soupeř je spojený z kluků z Veselí a Strážnice. Opět tento soupeř byl poměrně dobře rostlý, takže pro nás těžký po soubojové stránce. Přesto kvalita by měla být na naší straně. Začali jsme aktivně a držení míče bylo na naší straně, i když jsme měli i spoustu nepřesností. Postupem času jsme soupeře zatlačili na jeho polovinu, on občas hrozil pouze brejky. Následně jsme se ujali po pěkné akci 1:0. A během chvíle jsme přidali i další branku. A to jsme ještě měli další šance (dvě břevna), které jsme bohužel neproměnili a to se nám možná stalo osudným. Protože kdyby to do poločasu bylo 4:0 pro nás, bylo by po zápase. Jenže soupeř po jediné standartní situaci a naší nedůsledností v bránění snížil. Takže do kabin se šlo za stavu 2:1 pro nás. Bohužel místo toho, abychom hráli druhou půli stále aktivně a soupeře k ničemu nepouštěli, stal se opak. Kluci předvedli velmi špatný výkon v druhé půli, který završili obrovskou chybou z které soupeř vyrovnal. A, aby toho nebylo málo, ještě si náš hráč nešťastně zlomil ruku po nastřelení míče od soupeře. Přesto, i když jsme předvedli špatný výkon, tak soupeř neměl téměř žádné šance. Bohužel kluci se už z toho šoku nedostali a málem dokonce prohráli. Protože se na konci snažili ještě něco udělat z výsledkem, ale soupeř málem dal branku z brejku. Takže nakonec jsme rádi za remízu. Kluci si musí uvědomit, že žádný soupeř se neporazí sám, ba naopak musí počítat, že se soupeři budou chtít na Spartu vytáhnout, někteří soupeři jsou ještě podpořeni protisparťanskou atmosférou místních rádoby fanoušků. Takže ponaučení z tohoto utkání, je že musíme hrát zodpovědně celých 70 minut a dát do toho trochu toho sparťanskýho srdíčka. Vamos Sparta

FC Sparta Brno – FC Veselí nad Moravou/Jiskra Strážnice 2:2 (2:1) branky Kirš, Horáček

Sestava: Felkl, – Fiala, Macholán, Beer, Býček, Cabejšek, Podroužek, Králíček, Horáček, Kirš, Fuhrich

Náhradníci: Svojanovský, Horváth, Gabriel, Hájek, Petrák, Šesták