MSŽD U14 sk. D FC Sparta Brno – 1. SC Znojmo

V neděli jsme konečně po tvrdé zimní přípravě nastoupili doma k prvnímu mistrovskému utkání proti 1.SC Znojmo. S tímto soupeřem jsme se utkali v přípravě a utkání bylo velmi kvalitní. Na soupeře jsme doslova vlítli a během pár minut jsme mohli vézt, ale samostatný nájezd jsme trestuhodně neproměnili. Přesto jsme neustále hýřili aktivitou a po další standardce jsme se dočkali. Kdy po krásné hlavičce brankář soupeře ještě stačil zasáhnout, ale po dorážce do prázdné branky jsme už udeřili. Jenže v 15. minutě po vedení jsme nepochopitelně přestali hrát stále aktivně a soupeř toho využil. Začal nás přehrávat ve středu pole a vytvářel tlak na obranu. Ta samozřejmě pod neustálým tlakem povolila a bylo srovnáno, kdy ještě soupeř zakončoval do konstrukce brány, ale po dorážce už se nemýlil. Do poločasu jsme nebyli schopni se z toho vzpamatovat a do šaten se šlo za remízového stavu. V kabině jak trenér, tak i samotní hráči si něco řekli a začátek druhé půle byl již opět kvalitní. Kluci začali makat, jeden vedle druhého a opět začali mít utkání pod kontrolou. Najednou soupeř neměl čas na rozehrávku a při našem napadání začal dělat chyby. Po jedné takové jsme opět udeřili a opět jsme vedli. Kluci, ale tentokrát nepolevili a stále hráli aktivně a soupeři již nic nepovolili. Ba naopak ještě po další pěkné akci jsme zvýšili vedení na 3:1. A protože soupeř již neměl síly na obrat, tak se utkání už jen dohrávalo. Až na ten menší výpadek v první půli, kluci předvedli pěkné akce a pochopili, že když budou makat a hrát to co umí, můžou porazit kohokoliv. A ještě bych chtěl vyzdvihnout nové posily, které se velice dobře uvedli.

FC Sparta Brno U14 – 1.SC Znojmo U14 3:1 (1:1) branky: Horáček, Kirš, Vaverka

Sestava: Felkl – Černý, Macholán, Králíček, Svojanovský, Kirš, Podroužek, Kudělka, Cabejšek, Horáček, Fuhrich

Náhradníci: Dobeš, Vaverka, Gabriel, Horváth, Býček