Dnes svátek: Alžběta Zítra : Nikola

Sigma Olomouc – Sparta 9 : 0

Sobota 13. 5. 2017

Do utkání jsme vstoupili s vědomím, že soupeř má obrovskou herní kvalitu a patří na špici tabulky naší soutěže. Toto se potvrdilo hned v prvních minutách kdy jsme hned na začátku utkání za hustého deště inkasovali rychlý gól. Potom se naši hráči více uklidnili a bojovným výkonem zjistili, že se dá hrát s každým soupeřem. Hra se celkem vyrovnala a vznikaly šance na obou stranách, ale bohužel naše produktivita v zakončení se opět projevila jako naše největší bolest. Posledních pár minut před koncem třetiny jsme opět inkasovali a stav po první třetině byl tedy 2 – 0 pro domácí.

Druhá třetina v podstatě kopírovala tu první. Prohráli jsme ji opět 2 – 0, když soupeř ještě neproměnil sporný pokutový kop.

Třetí třetina pro nás začala katastrofálně, to když naše zahajovací sestava dostala dva rychlé slepené góly a opory, na které jsme v této sestavě spoléhaly, nepodaly výkon, který jsme od nich očekávali. Tuto třetinu hrubě ovlivnil i rozhodčí, který odpískal další dva pokutové kopy domácím a stejné fauly domácích zůstaly neodpískány. Tuto křivdu naši hráči neunesli a z toho plynuly další góly v naší bráně. Prohráli jsme ji 5 – 0 a konečné skóre určilo stav utkání 9 – 0.

Musím podotknout, že určité zlepšení v našem herním projevu oproti podzimu, kdy jsme se stejným soupeřem prohráli 20 – 3 tady je, ale pořád se ukazuje, že pro některé hráče je tato soutěž nad jejich síly. V tomto utkání bych chtěl vyzvednout našeho brankáře a kluky pochválit za bojovnost v celém utkání, kdy opravdu 75 min jezdili po zadku, bojovali a drželi šanci na slušný výsledek s velkým favoritem nejen zápasu, ale celé naší soutěže. Ještě jeden poznatek z posledních zápasů, kdy všichni soupeři hrají vyloženě na výsledek a střídají pouze jednotlivce a to jen občas. My hrajeme minutáž, kdy všichni naši hráči na soupisce zápasu odehráli shodně 45 min. Kdyby jsme nechali hrát u nás také jen kvalitu a vše podřídili jen výsledkům, byl by náš tým v tabulce zřejmě o něco výš. Je tedy na pořadu dne otázka, CO JE SPRÁVNĚ?? Každopádně chceme náš tým v letní přípravě posílit a budeme doufat, že i při systému hry „ žijeme hrou“ budeme konkurence schopní a pro všechny trénující hráče „ minutově spravedlivý“.