Dnes svátek: Alena Zítra : Alan

Dvoudenní mezinárodní turnaj Landek cup

Soutěž:

Venkovní turnaj 5+1 v Ostravě – Petřkovicích

Den:

06-07.04.2017

 

Sobotní skupina A

Na turnaj jsme vyjeli s 12ti borci. Chybou rodičů našich brankářů, kteří odjeli na dovolenou, i když jsme o turnaji věděli půl roku dopředu byl fakt, že jsme si museli vypůjčit gólmana z Líšně Filipa Klímka. Na turnaj s námi odcestovali i 2 hráči z Hustopečí, kteří by k nám měli přestoupit v letním přestupovém období.

Ve skupině A jsme postupně narazili na tyto celky: Polanka nad Odrou, běloruský Minsk, Vítkovice, Football Academy Praha, Frýdlant, Vsetín a Malé Hoštice.

Sparta Brno 6:1 FK SK Polanka

Již od začátku zápasu jsme byli častěji na balónu a pohlednými akcemi jsme Polance nedali šanci. Skvělý vstup do turnaje. Postupně se trefili Honza Stehlík, Armin Dervišič a po dvou gólech přidali Lukáš Barák a Michal Povolný.

Sparta Brno 1:3 FK Minsk

Kvůli promáčenému hřišti A jsme utkání s běloruským Minskem odehráli na umělé trávě. Tento povrh nám nevyhovoval, jelikož borci z Minska měli rychlé vedení míče a přesnými a kvalitními přihrávkami nás dokázali přehrát. Díky nevyužitým šancím z první poloviny utkání jsme prohráli 1:3, kdy první branku zápasu dal Armin Dervišič.

Sparta Brno 2:1 Vítkovice

Hned v první minutě jsme dostali branku na 0:1. Ve velmi vyrovnaném utkání jsme dokázali otočit utkání, a nakonec nejmenším možným rozdílem vyhráli. Branky dali Honza Stehlík a Lukáš Barák.

Sparta Brno 2:3 Football Academy Praha

V tomto zápase jsme po brankách Kuby Odehnala a Honzy Stehlíka vedli 2:0. Bohužel, jsme už mysleli, že si vítězství podržíme. Jelikož jsme dali pražské akademii více prostoru, dokázali toho využít, a nakonec nás porazili 2:3.

Sparta Brno 5:0 Frýdlant nad Ostravicí

Proti Frýdlantu jsme hráli po celý zápas naplno a díky brankám Lukáše Berdníka, Lukáše Baráka, Daniela Trauba, Armina Dervišiče a Martina Procházky jsme vyhráli vysoko 5:0.

Sparta Brno 1:2 FC Vsetín

Až do 8. minuty bylo skóre 0:0. Kvůli nedůrazu a vypuštění souboje jsme prohrávali 0:2. Ke konci snížil Michal Povolný. V tomto zápase jsme nedali plno tutovek, a to nás stálo 3 body do tabulky skupiny A.

Sparta Brno 3:2 TJ Malé Hoštice

V posledním utkání skupiny jsme narazili na Malé Hoštice, které se všemi celky remizovala až na Vítkovice, s kterými prohráli. Vše jsme měli ve svých rukách, když vyhrajeme tak postupujeme do finálové skupiny o 1. až 24. místo. Ve velmi vyhroceném utkání jsme vždy vedli, ale Malým Hošticím se podařilo vyrovnat. V poslední minutě se prosadil Armin Dervišič a zajistil nám tři potřebné body k postupu. V utkání se prosadil ještě Lukáš Berdník a znovu Dervišič.

NEDĚLNÍ FINÁLOVÉ ZÁPASY

Sparta Brno 2:0 Stará Lubovňa

V neděli jsme narazili na vítěze skupiny D, kterou se stala Stará Lubovňa se skórem 29:7 a bez ztráty bodu. Vítěz utkání se dostává do soubojů o 1. – 12. místo, poražený do 13. – 24. místo. Na nejdůležitější utkání jsme hráče výborně připravili a motivovali. Bezchybnou obranou a díky gólům Kuby Odehnala a Davida Rexy jsme zaslouženě vyhráli 2:0.

Sparta Brno 3:0 FC Hlučín zelení

Nyní nás čekal FC Hlučín, který porazil Bohemians Praha 1:0. Vítěz utkání postupoval do bojů o 1. - 6. místo, poražený hrál o 7. – 12. místo. Hlučín jsme přejeli 3:0, kdy opět bezchybnou obranou a brankám Armina Dervišiče, Lukáše Berdníka a Kuby Odehnala jsme vyhráli 3:0.

Sparta Brno 5:2 Sigma Olomouc modrá

Utkání o postup do finálové skupiny o 1. až 3. místo, celek, který prohraje bude hrát o 4. – 6. místo. I tento zápas jsme bravurně zvládli. Obdržené branky jsme dostali po rohových kopech Sigmy, která měla tuto disciplínu velmi dobře naučenou. Branky vsítili Jan Stehlík, Jakub Odehnal, Armin Dervišič a Lukáš Berdník. Jednu branku si Olomouc dala sama.

Sparta Brno 2:5 Sturm Graz 1

Proti celku z rakouského Štýrského Hradce jsme podali dobrý výkon, ale na vítězství to nestačilo. Sturm Graz výbornou kombinační hrou nás porazil jednoznačně 5:2. Branky Armina Dervišiče na 1:1 a Kuby Odehnala na 2:3 bohužel nestačily. V tomto utkání nám zranili Martina Procházku, který s nakopnutým lýtkem poslední utkání nemohl odehrát. Lukáš Barák měl ošklivou ránu pod okem, kdy ho jeden z obránců kopl přímo do obličeje v souboji o balon.

Sparta Brno 0:3 Dolní Kubín

Oslabeni o dva hráče jsme odhodláni na hřišti nechat všechno změřili síly s Dolním Kubínem ze Slovenska. Obdržené branky připisuji na účet vyprchání všech sil a energie. Není se čemu divit, 12. utkání během dvou dnů bylo na kluky už moc.

Celkové zhodnocení turnaje:

Výborně zorganizovaný turnaj v Ostravě Petřkovicích patří jedním z největších v České republice. Kluci měli šanci poměřit síly s celky ze sedmi států Evropy a vedli si úspěšně. Senzační 3. místo z 48 týmů beru jako vynikající výsledek. Velice vyrovnaný turnaj, ve kterém jsme za sebou nechali týmy jako je Viktoria Plzeň, Vysočina Jihlava, Baník Ostrava, Sigma Olomouc, FK Minsk, Orbita Bukowna aj.

Ve volných hodinách jsme navštívili ostravskou zoologickou zahradu a hornické muzeum, i zde se hráčům hodně líbilo.

 

Sestava: Klímek – Bartl, Procházka, Odehnal, Dervišič, Stehlík, Rexa, Hanák, Traub, Berdník, Barák, Povolný

Michal Konečný, asistent trenéra 2006

Činnost klubu podporuje Statutární město BRNO

Dotace

Statutární město Brno v roce 2019 poskytlo klubu dotaci na provoz ve výši 830 000,- Kč

Statutární město Brno v roce 2019 poskytlo klubu dotaci na mládež 1 068 000,- Kč

Statutární město Brno v roce 2019 poskytlo klubu dotaci na talentovanou mládež (SpSm) 184 000,- Kč

Sestřih utkání

Kalendář

srpen 2020
Po Út St Čt So Ne
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

Stránky trenérů

Sparta Brno - roč. 2000
Sparta Brno - roč. 2001
Sparta Brno - roč. 2002
Sparta Brno - roč. 2003
Sparta Brno - roč. 2004
Sparta Brno - roč. 2005
Sparta Brno - roč. 2006
Sparta Brno - roč. 2007
Sparta Brno - roč. 2009
Sparta Brno - roč. 2010

 

Zajímavé odkazy

Výsledky lidovky
Trénink.com
Fotbal - Trenink
Mapy.cz
 
FAČR
JmKFS
Městský fotbalový svaz Brno
Slovenský futbalovy zväz
 
1. FC Slovácko
SK Slavia Praha
FC Baník Ostrava
SK Líšeň
SK Sigma Olomouc
AC Sparta Praha