Dnes svátek: Vojtěch Zítra : Jiří

BYSTRC : SPARTA 1:3 (1:1)

8.10.2017

Brněnské derby přineslo zajímavý fotbal, hrálo se až do konce ve vysokém tempu. Ve 12min se po kombinaci před vápnem z 20m krásně trefil Hodek-0:1! Domácí rychle vyrovnali v 16min z přímého kopu. Hned na začátku druhého poločasu se po rohu trefil hlavou Zavadil 1:2! Domácí se vrhnuli do útoku,naše mužstvo hrozilo z rychlých brejků - po jednom z nich v 86min potvrdil naše vítězství po krásné akci Loprais 1:3!

Číst dál...

Rousínov : SPARTA 2:3(1:1)

23.9.2017

Zápas začal velkým náporem domácích, kdy si vypracovali několik šancí. Podržel nás výbornými zákroky brankář Stehlík, jednou mu pomohla i tyčka. Nápor vyvrcholil v 27´penaltou 1:0. Do poločasu se hra pomalu vyrovnávala, ve 45´utekl Loprais a přesně našel Hodka, který z úhlu vyrovnal 1:1. Ve druhém poločase se naše hra zlepšila a postupně jsme převzali iniciativu. Výborně si vedli v útočné fázi Loprais a nováček v sestavě Kvasnička.

Číst dál...

Bučovice : Sparta 0:1

5.5.2018

Bučovice : FC Sparta Brno 0:1(0:1)

Zápas s posledním celkem tabulky jsme začali velkou šancí Lopraise-ve 2.min šel sám na branku, ale netrefil. Bohužel terén hřiště nedovoloval kombinační hru, která se nám v posledních zápasech dařila. Po jediné povedené kombinaci zahráli domácí v 36.min ve vápně rukou , Kuba Mičko vstřelil z penalty jedinou branku zápasu- 0:1.

Číst dál...

FC Bosonohy:FC Sparta 3:2

19.5.2018

FC Bosonohy : FC Sparta 3:2(1:1)

Další zápas s brněnským soupeřem se nám nepovedl . Sice jsme dokázali dvakrát vyrovnat , ale nakonec soupeř

Číst dál...

FC SPARTA : Bohunice 2:2

1.5.2018

Fc Sparta Brno - Tatran Bohunice 2:2 ( 0:1)

V dalším utkání jsme dohrávali odložený zápas - derby s Bohunicemi. Od začátku to byl kvalitní zápas s výborným soupeřem. Soupeř se ujal v 16.min vedení po vydařené střele z 20m do šibenice.

Číst dál...

FC SPARTA : Rousínov 3:1

28.4.2018

FC Sparta : TJ Tatran Rousínov 3:1(3:0)

Do utkání jsme vstoupili výborně, v 1.min Pojsl 1:0 a ve 4.min po rohu hlavou Krejčí 2:0. V dalším průběhu jsme si vypracovali další vyložené šance, ale nic. Až ve 38.min po akci Lihotského dal na 3:0 Mičko. Ve druhém poločase jsme pokračovali v útočné hře, ale branku už jsme ani ze 100% šancí nedali.

Číst dál...

FC SPARTA : BYSTRC 1:2

12.5.2018

FC SPARTA : FC DOSTA BYSTRC 1:2(1:1)

Brněnské derby přineslo zajímavý zápas, pro nás s nešťastným koncem . Začali jsme dobře a po akci Lihotského se v 11.min trefil Loprais 1:0. Bohužel ve 14.min po chybě obrany bylo vyrovnáno- 1:1. Do konce poločasu se hrál vyrovnaný zápas, šance byly na obou stranách. Ve druhém poločase jsme soupeře jasně přehrávali, vytvořili jsme si množství šancí, ale ani

Číst dál...

FC SPARTA : Mor.Krumlov 5:1

25.4.2018

FC Sparta : Mor.Krumlov 5:1( 3:1)

Zápas začal obrovskou šancí hostí hned ve 2.min - Prachař nás podržel a z protiútoku se prosadil Loprais 1:0. V 6.min Loprais utekl obraně a přehodil brankáře - 2:0. V 17.min jsme špatně obsadili soupeře při rohu - 2:1.

Číst dál...

FC SPARTA : MOR.SLAVIA 5:3

16.9.2017

Utkání mělo od začátku rychlé tempo , naši útočníci dobře kombinovali ,soupeře jsme přehrávali. Po první brance ve 20´hlavou Loprais ,jsme do konce poločasu postupně Pojsl , Foukal z penalty a znovu Loprais vstřelili další 3 branky. Soupeř snížil v 32´po špatně bráněném rohu. Poločas 4:1.

Číst dál...

FC Sparta : Vojkovice 3:0 (2:0)

31.3.2018

První domácí utkání jsme zvládli na výbornou. Po celý zápas jsme soupeře přehrávali, vytvořili jsme si hodně šancí. Zápas mohl skončit i vyšším rozdílem, protože jsme ještě  další vyložené šance neproměnili. Pochvala celému mužstvu za předvedený výkon.

Číst dál...

FK Ivančice : FC Sparta Brno 1 : 1 (1 :0)

24.3.2018

V prvním jarním utkání jsme zavítali do Ivančic . Od začátku se hrál bojový zápas, bohužel hrbolatý terén komplikoval kombinační hru. V 1.poločase jsme měli převahu , ale po ojedinělém útoku a chybě obrany jsme dostali gól. 1:0! Ve 2. poločase jsme přidali na důrazu a byli jsme aktivnější, jen se nám nedařilo  prosadit se v zakončení.

Číst dál...

Jubileum oslavil pan Josef Gabriš

Dne 10.2.2018 se dožívá krásného životního jubilea - 90 let - pan Josef Gabriš - bývalý hráč, funkcionář a dlouholetý fanoušek našeho klubu.

Číst dál...

Letní příprava

Zdravím všechny fanoušky našeho týmu po krátké letní dovolené.

11.7.2017 jsme zahájili přípravu na novou sezonu. Do kádru byli zařazení i dorostenci – Harašta, Krejčí, Pojsl, kteří dostanou příležitost v přípravných zápasech vyzkoušet si dospělou kopanou a budu mít možnost vybojovat si místo v kádru A mužstva. Z kádru odešel brankář Vojtěch Juříček - přestoupil do Mělčan.

Do přípravy se zapojil Lakatoš, který po dlouhé absenci zaviněné zraněním bojuje o místo v sestavě týmu.

V rámci přípravy jsme sehráli tréninkový zápas s naší U19, který jsme vyhráli 5:0.

Číst dál...

Mor.Slavia-Sparta Brno 3:3

22.4.2018

Moravská Slavia : Fc Sparta Brno 3:3(0:2)

V dnešním utkání jsme promarnili úplně zbytečně zisk 3 bodů ze hřiště soupeře ze spodní části tabulky. V prvním poločase jsme jasně dominovali a po brankách Mička a vlastní brance soupeře jsme vedli 2:0. Další šance neproměnil Loprais a Hodek.

8.9.2017

Zápas začal náporem domácích, který jsme zvládli a po rychlém protiútoku po spolupráci - Lopraise Pojslem otevřel skore Tomáš Krejčí 0:1!!! Domácí pokračovali v náporu a ve 38.min po zaváhání obrany vyrovnali 1:1!! Druhý poločas se hrál bojovný a vyrovnaný zápas,největší šanci domácích -hlavičku do šibenice- perfektně zlikvidoval Leo Prachař. V závěru se dostal do šance střídající Lukáš Zeman,ale neproměnil ,tak zápas skončil spravedlivou remízou . Bod ze hřiště jednoho z favoritů soutěže má pro nás velkou cenu. Další utkání hrajeme na domácím hřišti- 16.9.2017- derby s Moravskou Slavií.

Číst dál...

POHÁR JmKFS 6. 8. 2017

Krumvíř : SPARTA Brno   4 : 1 ( 4:0)

Pohárové utkání jsme začali velmi špatně – ve 4. min jsme zbytečně faulovali a z penalty 1:0, za dalších  6 min jsme po chybě brankáře dostali gól přímo z rohu 2:0 a v 25. min jsme sami nahráli soupeři, který šel sám na branku a proměnil 3:0.

Po takovém úvodu byli domácí na koni a přehrávali nás ve všech činnostech. Do poločasu jsme dostali ještě jednu branku a do kabin se šlo za stavu 4:0.

Číst dál...

Přípravné zápasy

26. 7. 2017  Bzenec : SPARTA  4 : 1 (2:1),  branka Loprais

Zápas se silným protivníkem – divizní Bzenec-přinesl velmi dobrou konfrontaci s mužstvem z vyšší soutěže.

V začátku utkání jsme byli pod velkým tlakem, podržel nás brankář Leo Prachař, který je s námi v přípravě a jednáme o jeho přestupu z Krumvíře – podal velmi dobrý výkon. Od 20. minuty jsme se soupeři vyrovnali a před koncem poločasu snížil Loprais, po krásné nahrávce Pojsla, na 2:1.

V druhé půli jsme měli ještě několik slibných možností, které jsme nevyužili a soupeř v závěru zvýšil na konečných 4:1.

Zápas se hrál v dusném počasí a splnil pro nás herně i kondičně vše, co jsme si potřebovali.

29. 7. 2017  Hroznová Lhota : SPARTA  4:5 (1:4), branky: Loprais 3x , Foukal 2x

Na tento zápas dostali příležitost někteří hráči, kteří toho v přípravě moc neodtrénovali a neodehráli .

Hned v 1. minutě jsme dostali branku z penalty, která vyplynula z nekoncentrovanosti v začátku utkání. V další části poločasu jsme domácí (nováček 1.A třídy) přehrávali a otočili výsledek na 4:1. S chutí hrající dvojice útočníků Loprais – Lakatoš si vypracovala více brankových příležitostí. V záloze odehráli dobrý poločas Cahyna s Pojslem (který je pro mě milým překvapením a říká si svými výkony o zařazení do sestavy).

Zklamáním pro mě byl druhý poločas, kdy jsme utkání úplně přenechali domácím, kteří postupně vyrovnali (2x penalta a krásná střela z vápna). V poslední minutě utekl obraně Loprais a po faulu na něj Foukal z penalty uzavřel skore 5:4.

Výkony některých jednotlivců, kteří by měli zabojovat o místo v základní sestavě, byly pro mě velkým zklamáním a varováním před blížícími se mistrovskými zápasy.

V tomto týdnu už hrajeme soutěžní pohárové utkání v neděli 6. 8. 2017 v 17:00  v Krumvíři.

Radek Štourač

Trenér mužstva

Přípravné zápasy A mužstva

Přípravné zápasy Amužstva :

19.7.2018  Tuřany : Sparta Brno 3:3( 1:1) Střelci : Mičko, Lihotský , Přichystal

Číst dál...

RÁJEČKO : SPARTA 2:2

3.6.2018

FC RÁJEČKO : FC SPARTA 2:2( 1:1)

Na hřišti druhého týmu tabulky se odehrálo zajímavé a bojovné utkání . Už ve 2.min se zranil náš brankař Prachař a museli jsme střídat. Ve 4.min se zpoza vápna trefil Loprais 0:1. Soupeř