Tým U14 (SŽ B) v neděli 12. května dopoledne odehrál deváté jarní mistrovské utkání. FC Sparta Brno U14 (SŽ B) – FK Znojmo SŽ. Výsledek 5:3 (2:3)

V neděli 12.5. v 9:00 hod. na trávě v TCM Hněvkovského zahájil rozhodčí deváté jarní mistrovské utkání (1.A třída JMK) našeho týmu U14 proti vedoucímu týmu soutěže FK Znojmo.

Dnešní utkání bylo pro hostující tým naprosto klíčové z hlediska jeho ambicí postoupit do Krajského přeboru SŽ JMK. Poté co jsme po výhře nad AFK Tišnov, tedy týmem, který do zápasu s námi také vedl mistrovskou soutěž (utkání jsme vyhráli 3:2), by výhra nad námi hostům s velkou pravděpodobností přinesla postup. O zápletku a motivaci soupeře do utkání bylo postaráno. Skvělá výchozí situace pro naše kluky ročníku 2010. Těžký zápas se starším, silným, fotbalovým, rychlostně vybaveným soupeřem. Co víc si přát.

Vstup do zápasu nám tentokrát vyšel skvěle. Rychlou kombinaci po levé straně jsme nekompromisně zakončili. 1:0. Pro hosty to byl trochu šok. Z něj se, ale rychle vzpamatoval. Ukázal nám svou ofenzivní sílu. Po hezké a rychlé kombinaci po naši pravé straně vyrovnal. Utkání mělo výbornou úroveň z obou stran. A soupeř nepolevil a vstřelil nám rychle další dvě branky. V polovině prvního poločasu tak hosté ze Znojma vedli 3:1. To kluky naštěstí okamžitě a definitivně probudilo. Nastalo zavelení k velkému obratu v utkání. Navíc, vysoké tempo přece jen postupně vedlo k jistému hernímu útlumu bojovných hostů ze Znojma. Nicméně přes šance jsme před přestávkou dokázali skóre již pouze snížit na rozdíl jednoho gólu.

Do druhého poločasu jsme nastoupili s cílem navázat na závěr první půle, otočit skóre a vzít si z dnešního zápasu tři body. Druhý poločas jsme postupně ovládli. Herní tlak jsme přes minimálně tři vyložené šance přetavili „pouze“ v tři góly. Malinkou „kaňkou“ byla situace, kdy frustrovaný hráč hostí z vývoje utkání vyvolal na polovině hřiště jakousi strkanici, kterou však rozhodčí rezolutně vyřešil kartami. Trenér hostů iniciátora situace ihned vystřídal. My jsme účastníka situace z naší strany vystřídali následně.

Ačkoliv šlo v dlouhé sezóně hostujícímu týmu opravdu o hodně (o postup), tak se proti nám po celý zápas snažili hrát fotbal. I když v zápase vedli, nezdržovali, netaktizovali, nehráli zákeřně. Trenére FK Znojmo klobouk dolů. Nicméně, čest poraženým a sláva vítězům.

12. 5. 2024, FC Sparta Brno, TCM Hněvkovského, začátek 9:00 hodin, 2 x 35 minut
FC Sparta Brno U14 (SŽ B) – FK Znojmo SŽ
Výsledek: 5:3 (2:3)

Sdílejte: