Tým U14 (SŽ B) v neděli 31.3. ráno odehrál druhé jarní mistrovské utkání. FC Sparta Brno SŽ B – AFK Tišnov. Výsledek 3:2 (1:1)

V neděli 31.3. v 9:00 hod. na trávě v TCM Hněvkovského (nová Sparta) zahájil rozhodčí druhé jarní mistrovské utkání (1.A třída JMK) našeho týmu U14 doplněného o tři hráče ročníku 2009 proti do dnešního dne vedoucímu týmu soutěže AFK Tišnov.

První poločas utkání, ve kterém jsme chtěli soupeři oplatit porážku z podzimu jsme zahájili nezvykle opatrně. Poprvé od podzimu jsme hráli na přírodní trávě a i to možná přispělo k nezvykle vysokému počtu nepřesností. O rok starší soupeř pragmaticky využíval své klíčové výhody v podobě urostlých a překvapivě velmi rychlých ofenzivních hráčů. Bez konstruktivní rozehrávky se snažili nakopávat balóny dopředu, kde se v hlavičkových soubojích proti nám více prosazovali. Prodlužované míče na rychlé útočníky pak velmi dobře prověřovaly naši obranu. My jsme nedostatečně využívali prostor hřiště a nedostávali jsme se efektivně do zakončení. Soupeř se ujal vedení hned v úvodu utkání, kdy využil ztráty míče v naši rychlé ofenzivní akci, kdy byla naše obrana trochu otevřená. Nebyl to ideální začátek, ale otřepali jsme se a dále jsme trpělivě drželi konstruktivní, kombinační způsob hry, byť to tentokrát bylo proti starším a silnějším klukům trochu složitější. Ale takové zápasy a takoví soupeři jsou pro kluky velkým přínosem. Pět minut před koncem prvního poločasu se nám díky individuálnímu prosazení se 1:1 a po krásném zakončení z 20 metrů podařilo vyrovnat

Do druhého poločasu jsme vstoupili aktivně. Začali jsme soupeře více tlačit před jeho bránu. Držení míče bylo ještě více na naší straně. Přesto šel třináct minut do konce oficiálního hracího času do vedení opět soupeř. Kluci navzdory těžké situaci z hlediska výsledku ještě přidali a náš tlak byl po zásluze korunován vyrovnáním. A v tlaku jsme pokračovali dál. Po jasném faulu gólmana soupeře v souboji o míč v šestnáctce rozhodčí soupeři odpustil pokutový kop. Ani to nás nezlomilo. Náš tlak byl následně po zásluze korunován třetím gólem. Poprvé jsme tak v utkání šli do vedení. Soupeř se vybičoval k závěrečnému tlaku. Pro kluky to byla zajímavá zkušenost. Soupeř nás tlačil na naší polovině hřiště, ale za cenu velmi otevřené obrany soupeře. Dlouhé nakopávané míče však soupeři již nefungovaly a v téměř pětiminutovém prodloužení soupeř naopak riskoval navýšení skóre v náš prospěch. K tomu však nedošlo, takže druhý poločas jsme vyhráli 2:1 a celkově jsme v utkání zvítězili 3:2.

31. 3. 2024, FC Sparta Brno, TCM Hněvkovského – tráva, začátek 9:00 hodin, 2 x 35 minut
FC Sparta Brno U14 (SŽ B) – AFK Tišnov SŽ
Výsledek: 3:2 (1:1)
Góly: Klíma (1), Dobeš, (1), Mlčkovský (1)

Sdílejte: