Finále Planeo Cup 2022/2023 v kategorii ročníku 2010 (U13) již příští týden

V sobotu 29. dubna 2023 vypukne ve Vysokém Mýtě finálový turnaj PLANEO CUP 2022/2023 týmů z České republiky v kategorii U13 (ročník 2010). Ty se musely prokousat náročným sítem předkvalifikací a kvalifikací. Našemu týmu se to také po roce podařilo, takže se kluci mohou opět těšit na další fotbalový zážitek. Protože je U13 nejstarší kategorií, která se v rámci Planeo Cupu hraje, bude pro kluky účast na tomto turnaji s jistotou tou poslední.

Náš tým byl vylosován do skupiny B

Turnaj se hraje ve formátu 7+1 na šířku hřiště na brány velikosti 5×2 metry. Herní čas zápasu je 20 minut. V celkovém součtu odehraných zápasů za turnaje se však jedná o pořádný záběr.

První den turnaje v rámci skupiny odehrají týmy zápasy – každý s každým. V sobotu nás tak čeká 5 utkání po 20 minutách. Tabulka určí pořadí a rozdělení do skupin – zlatá (1-2 místo), stříbrná (3-4 místo), bronzová (5-6 místo).

Druhý den turnaje v rámci (zlaté, stříbrné nebo bronzové) skupiny odehrají dané týmy zápasy – každý s každým. V neděli nás tedy čeká 7 utkání po 20 minutách.

Celkový herní čas za turnaj na 1 tým tak činí 240 minut.

Loňským vítězem turnaje (2021/2022) se v naší věkové kategorii (ročník 2010) stala FC Zbrojovka Brno před AC Sparta Praha a Football Talent Academy Praha. Náš tým loni skončil na skvělém 7. místě.

Letos nás tedy ve skupině čekají 2 účastníci loňské zlaté skupiny. Jeden z favoritů turnaje FTA Praha a tým MFK Karviná. Dále velmi kvalitní ročník FC Dukla Praha a tradiční účastníci turnaje velmi kvalitní týmy FC Slovan Liberec a FK Jablonec.

Náš tým bude díky aktivitě hlavního pořadatele turnaje ubytován přímo ve Vysokém Mýtě. Odjezd na ubytování předpokládáme v pátek v 16:00 hod.

Kompletní rozlosování finálového turnaje

Rozlosování utkání ve skupinách

Sdílejte: