Přípravné utkání 1. FC Viktoria Přerov U14 21.1.2023

V dalším víkendu jsme zavítali na hřiště účastníka MSŽD U14 Sever 1. FC Viktorie Přerov. Zápas se odehrál na UMT, která byla trochu užší než jsme zvyklí. Proto i utkání bylo plné soubojů. Naši kluci od začátku na soupeře vlítli a vytvořili si brankové příležitosti, které jsme bohužel neproměnili. Následně soupeř hru vyrovnal a i přitvrdil, což nám chvíli trvalo než jsme se přizpůsobili. Hra se převážně odehrávala mezi vápny. Následně jsme z jednoho útoku udeřili, kdy náš hráč byl faulován a rozhodčí odpískal penaltu, kterou jsme s přehledem proměnili. Jenže do poločasu soupeř málem vyrovnal, kdy po naší ztrátě uprostřed hřiště zaútočil do naší otevřené obrany a tam jsme museli zatáhnout za záchranou brzdu, a kopala se penalta i na nás. Jenže náš brankář ji perfektně zneškodnil. Po poločase trenéři zamíchali sestavou a chvíli nám opět trvalo se dostat do tempa. Poté jsme, ale začali opět soupeře přehrávat a tlačili jsme se do brankových příležitostí. Soupeř je zachytával pouze za cenu faulů a tak jsme kopali další 3 penalty. Ale úspěšní jsme byli pouze dvakrát. Pak jsme udeřili i po závaru z rohu a ještě jsme proměnili samostatný nájezd po krásné kombinační akci. Závěrem bych chtěl kluky pochválit, protože i po náročných tréninkových jednotkách, se snaží hrát aktivní kombinační fotbal.

FC Viktoria Přerov U14 – FC Sparta Brno U14 0:5 (0:1) branky: Králíček 2x z pen., Kirš z pen., Piňos, vlastní

Sestava: Felkl – Horváth, Macholán, Králíček, Svojanovský, Černý, Terkawi, Cabejšek, Horáček, Fuhrich, Kirš

Náhradníci: Zámečník, Piňos, Hájek, Fiala, Dobeš, Vaverka